top of page

Láska ke starým americkým vozům mě přivedla až k rozhodnutí si v roce 2015 přivézt sám svého prvního veterána. Byl to nakonec '63 Pontiac Bonneville Convertible vydražený na eBay a práce na něm bylo ažaž. Od té doby jsem různých značek a typů přivezl již několik, baví mě ta rozmanitost, možnost si vyzkoušet jejich technické parametry, projet se v různých ročnících a modelech.

       Od začátku dovážím vozy jak pro sebe, pro svoji radost a nadšení z vlastnictví V8, tak i na konkrétní zakázku. Odstraňuji případné technické závady, auto často postavím na veteránské značky a pokud mi to moje hlavní práce dovolí časově, co nejvíc ho rozjezdím. 

     Dnes spolupracuji ve Státech se​ spolehlivými techniky, kteří na místě auto prohlédnou, projedou a po online konzultaci se rozhodnu, zda vůz zakoupit. Prioritou je vždy jejich technický stav a původnost vozu. Celé je to drobná mravenčí práce s hledáním nejen vozů, ale i náhradních dílů, katalogů, manuálů, prospektů od dealerů, atd. Zajišťuji pak následnou dopravu až do ČR, osvědčenými a léty prověřenými dopravci. 

     

tomas_profil.jpg
bottom of page