top of page

4324 dnů s Tahoe, aneb život s Bumbrlíčkem

Ok, tak Chevy už má nového majitele. Věřím, že budu oba vídat na srazech, hlavně na Hillbillies´Party a jím podobných. Za svoje zásluhy si však určitě zaslouží pár milých řádek a fotografií, zkrátka malou recenzi s celkovým zhodnocením.

Začalo to celé v roce 2011, kdy Ford Windstar už nestačil mým představám a potřeba osmiválce byla neúprosná. Značka a model byly jasné, ale na koupi ze zámoří jsem si ještě netroufal. Nezbylo tedy než trpělivě sedět u internetových nabídek a čekat, kdy se objeví. Až na třetí pokus při výjezdu do Německa to konečně vyšlo a do Čech jsem se vracel po vlastní ose s Chevroletem Tahoe z roku 1997. Sice trochu přezdobené auto, ale dalších dlouhých 12 let naše.

V tomto stavu jsem ho dovezl a snažil se mu postupně vrátit původní tovární podobu, což se snad i podařilo a takto dopadl finální výsledek. I když s odstupem času musím říct, že se mi líbil i těmi cingrlátky na karosérii.

Jelikož byl dost velký a dobře papal, byla nutná přezdívka, dostal tedy jméno Bumbrlíček. Začalo tím období s V8, období prvních setkání s jinými majiteli US vozů, seznamování a prvních srazů či návštěv Road Cafe v Pardubicích. A také objevování šikovných opravářů, avšak i lemplů.

Bumbrlíčka si samozřejmě užívala i celá rodina a kdo měl řidičák, mohl jezdit.

Také se díku němu rodila nová přátelství.

Každý rok o dovolených nás doprovázel po Francii i po Čechách.

Zdolával nejen kopce, ale i řeky. Ve sněhu, v dešti i slunci.

Často stál modelem a všude budil pozornost. Oprávněně.

Samozřejmě někdy musel taky do opravy, dopřával jsem mu co bylo třeba.

Když se pak vrátil do domácí péče, byl vždy v dobré společnosti.

Osvědčil se také jako pomocník v nouzi pro přátele, masopustní bryčka, či na dovoz potřebného sportovního dovybavení.

A to nemluvím o jeho pracovních schopnostech. Byl to prostě Tahouš.

Zkrátka, nekonečné množství zážitků a vzpomínek, a to jen díky této V8.

12 let je dlouhá doba, vždy jsem si myslel, že to je auto navěky a hotovo. To je ale zase jiný příběh a možná i jiný článek. Až čas ukáže, zda jeho prodej byla dobrá volba.

A přesto, že doma máme plnohodnotnou náhradu, už teď nám chybí.

290 zobrazení

Commentaires


bottom of page